Wyspy miłości – Seszele – Grudzień 2016


Wyprawa na Seszele

Rejs luksusowym katamaranem Lagoon 450

Na Seszelach jest więcej odcieni błękitu i zieleni, niż można sobie wyobrazić,dlatego nie bez powodu nazywane są „Zaginionym Edenem”, czy „Wyspami Miłości”

 

 

Położone na środku Oceanu Indyjskiego …

Seszele to wspaniałe miejsce dla osób, które chcą cieszyć się dziką, nieskażoną przyrodą i spędzić urlop pod żaglami. Ten wyspiarski kraj utworzony ze 115 wysepek znajduje się na Oceanie Indyjskim na północny wschód od Madagaskaru. Większość z wysp jest granitowa, pochodzenia wulkanicznego, natomiast reszta została utworzona przez koralowce. Dla miłośników przyrody największą atrakcją będą z pewnością żyjące na Seszelach gigantyczne żółwie, krokodyle różańcowe żyjące w słonej wodzie oraz kilka zagrożonych wyginięciem ptaków. Na wyspach występuje też aż 75 endemicznych gatunków roślin, m.in. gardenia Wrighta, drzewo Jellyfish (Meduza) i palmy seszelskie rosnące tylko na dwóch wyspach na świecie: Praslin i Curieuse.

Seszele to kraj wiecznej pogody, złotych plaż i bajecznie kolorowych atoli.

 

Termin: 10 grudnia 2016 do 21 grudnia 2016 (12 dni)

Zaokrętowanie: Mahe 10 grudnia od 13:00

Wyokrętowanie: Mahe 21 grudnia do 9:00

Nasz jacht to luksusowy katamaran: Lagoon 450 z klimatyzacją

Cena: 1300 euro od osoby w kabinie dwuosobowej (jacht posiada 4 kabiny dwuosobowe i 2 kabiny jednoosobowe)

Jeżeli masz pytania – napisz albo zadzwoń

Kilka zdjęć z naszych wypraw na Seszele:Cena zawiera: 

 • Charter Katamaranu Lagoon 450

 • Sprzątanie jachtu po zakończonym rejsie
 • Obsługę skippera

 • Ryby (Jak złapiemy 😉 – a zawsze łapiemy)

 • Szkolenie żeglarskie organizacji ISSA na stopień Qualified Crew ISSA (wykwalifikowany członek załogi)
  – dodatkowa opłata (250 zł) tylko za międzynarodowy certyfikat

 • Opieka instruktora nurkowania podczas nurkowańDodatkowe opłaty:

 • Przelot własny od  2500 zł

 • Ubezpieczenie własne

 • Transfery własne i skippera (w zależności od potrzeb)

 • Wyżywienie własne i skippera (rozłożone proporcjonalnie na uczestników rejsu – kasa jachtowa)

 • Opłaty: porty, paliwo, woda (rozłożone proporcjonalnie na uczestników rejsu)

 • Wstępy płatne wyspy oraz do rezerwatów własne i skippera (rozłożone proporcjonalnie na uczestników rejsu)

 • Kaucja zwrotna 650 euro (rozłożone proporcjonalnie na uczestników rejsu)

 • Pakiet nurkowy 8 nurkowań 250 euro (dla chętnych – konieczne uprawnienia)

Warunki płatności:

 • całość płatna w ciagu 7 dni po do dokonaniu rezerwacji


Trasa naszego rejsu:

Praslin Mahe – La Digue – Cocos Island Curieuse – Cousin Cousine – Marine Ann Island – Fregate – Aride – Therese Island – Praslin

Ostateczną decyzję o ilości oraz kolejności odwiedzanych miejsc podejmuje kapitan, w zależności od sytuacji hydro-meterologicznej.

Mahé – największa wyspa archipelagu Seszeli, położona w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Mahé ma 6 km szerokości i 26 km długości, zajmuje powierzchnię 148 km². Wyspa znajduje się na podłożu granitowym i jest górzysta (najwyższy szczyt – Morne Seychellois ma 906 m). Wyspa Mahe kusi turystów wyjątkową różnorodnością krajobrazów. Z jednej strony roztaczają się tu niezapomniane widoki na góry, porośnięte tropikalnym lasem, a z drugiej – kuszą cudowne plaże. Na Mahe jest ich ponad 70, wszystkie z drobnym, białym, proszkowym piaskiem i obfitą szatą roślinną. Warto odwiedzić ogród botaniczny, plantację wanilii i cynamonu czy zwiedzić kolonialne dworki.

Praslin – Druga co do wielkości wyspa Archipelagu Seszeli. Jest jedynym na świecie miejscem, gdzie rosną unikalne palmy.

Coco de Mer z owocami o niezwykłych kształtach. Tropikalna roślinność, malownicze zatoczki z pięknymi plażami oraz turkusowa woda to wymarzona sceneria na niezapomniane wakacje. Główną atrakcją wyspy jest rezerwat przyrody Valle de Mai.

Wyspa jest atrakcyjnym miejscem dla nurków ze względu na występujące wokół niej rafy koralowe liczące ponad 8000 lat.Na wyspie znajduje się jedna z najpiękniejszych na świecie plaż Chevalier , gdzie kręcone są rekalmy znanych kosmetyków.

La Digue – jest przykładem tego, jak wyglądały Seszele zanim przybył na nie człowiek. Nie ma tam asfaltowych dróg i tylko kilka samochodów zakłóca ciszę. Głównym środkiem transportu jest rower lub wołowy  zaprzęg. Wyspa La Digue jest uważana za najczystszą na Seszelach, z niezmienioną od wieków tradycją, nawet lokalna ludność używa innego dialektu niż reszta kraju.Na wyspie znajdują się długie i piaszczyste plaże upstrzone granitowymi głazami. Niemal cała wyspa otoczona jest rafą koralową, co sprawia, że przypływające tu promy i łodzie mogą cumować tylko w jednym miejscu – zlokalizowano tu jedyny port wyspy.Część wyspy objęta jest ochroną w ramach La Digue Veuve Reserve.

Na wyspie La Digue można wypożyczyć rowery i zwiedzić całą wyspę jadąc przepiękną promenadą wzdłuż błękitnego oceanu i pośród dżungli. Po drodze możemy się zatrzymać w malutkiej restauracji przy brzegu oceanu i degustować świeże soki i ponoć najlepszą sałatkę z ośmiornicyJ nigdzie lepszej nie jadłem.

Cocos –Wyspa na Oceanie Indyjskim, Jej powierzchnia wynosi 1,8 ha. Od 1996 roku objęta jest ochroną w ramach rezerwatu przyrody. Stanowi częsty cel wycieczek turystów. Główną atrakcją jest Ile Cocos Marine National Park obejmujący 3 małe wysepki na płytkim turkusowym morzu, otoczone szerokimi rafami koralowymi, które są doskonałym miejscem do nurkowania.

Couriesou – Curieuse posiada bardzo słabo rozwiniętą infrastrukturę i na stałe mieszka tu niewiele osób. W XIX wieku było to miejsce zsyłki dla trędowatych. Obecnie działa tu mała stacja badawcza do obserwacji żółwi morskich. Turyści pojawiają się tu tylko sporadycznie. Na wyspie zlokalizowany jest Curieuse Marine National Park.

Curieuse jest obok Praslinu jedną z dwóch wysp na świecie, na których dziko rośnie palma seszelska.Tutaj możemy zakotwiczyć na noc i na wysepce zgrilować złowione ryby. To cudowna egzotyczna wyspa na której żyje mnóstwo żółwi które można karmić z ręki…

Aride – wyspa na Oceanie Indyjskim, jest najdalej na północ wysuniętągranitową wyspą kraju. Jej powierzchnia wynosi 68 ha. Cała wyspa objęta jest ochroną w ramach rezerwatu przyrody. Mieszka tu jedynie kilku pracowników Island Conservation Society. Wyspa jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich, występują tu m.in. największe na świecie kolonie rybitwy cienkodziobej i burzyka równikowego oraz największa na Seszelach populacja rybitwy różowej. Plaże wyspy regularnie odwiedzają ponadto żółwie zielonei żółwie szylkretowe.

Theresse Island – mała wysepka położona niedaleko wyspy Mahe, w drodze powrotnej możemy się tam zatrzymać i zrobić ognisko czy grilla na zakończenie naszego rejsu :-)

Nasz jacht – katamaran Lagoon 450


 Wybrane elementy wyposażenia katamaranu Lagoon 450 :

 • 4 kabiny dwuosobowe

 • 2 kabiny dziobowe, jednoosobowe

 • Klimatyzacja

 • W pełni wyposażona kuchnia

 • Odsalarka do wody

 • Generator i Invertor 12/220V

 • GPS

 • Autopilot

 • Genua, Bimini

 • Radio VHF i CD

 • Ponton z silnikiem

 • 4 prysznice i 4 toalety (elektryczne)
Dla osób biorących udział w rejsie proponujemy szkolenia żeglarskie w międzynarodowym systemie ISSA:

Inlad skipper – sternik śródlądowy

Mimo, iż w Polsce na jachty o długości do 7,5 m nie wymagane są żadne uprawienia, a tych jachtów jest u nas najwięcej, to my jednak zachęcamy do zdobywania praktycznej wiedzy żeglarskiej potwierdzonej naszym certyfikatem. Wszystkiego można się nauczyć samemu, ale może to trwać bardzo długo, a czasami koszt takiego doświadczenia może być bardzo bolesny.

Inshore skipper – podstawowy amatorski stopień

Jest to stopień amatorski i wystarcza, aby samodzielnie wynająć jacht morski do żeglugi rekreacyjnej. Umożliwia on pływanie praktycznie na wszystkich akwenach czarterowych. Osoba posiadająca taki certyfikat powinna posiadać wszelkie uprawnienia, aby samodzielnie prowadzić jacht morski w porze dziennej w strefie przybrzeż

Offshore Skipper – zaawansowany sternik jachtu morskiego

Patent przeznaczony dla osób, które posiadają wiedzę Inshore Skippera, ale mają dużo większe doświadczenie. Są to zaawansowani skipperzy z praktyką na conajmniej dwóch różnych akwenach (np. Morze Bałtyckie, Morze Adriatyckie). Sprawnie manewrują na silniku i na żaglach, prowadzą nawigację i pokonują dalsze trasy (60 mM).

Qualified Crew:

Dla uczestników rejsu szkolenie Gratis, tylko opłata za certyfikat 250 zł. (Qualified crew – wykwalifikowany członek załogi jachtu morskiego).To certyfikat dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem morskim. Często są to osoby, które planują zdobycie bardziej zaawansowanej wiedzy żeglarskiej, aby w konsekwencji samodzielnie prowadzić jachty. Ten certyfikat doskonale podkreśla ich rolę jako osób, które w sposób aktywny mogą pomóc przy obsłudze jachtu morskiego – zdobywając tym samym doświadczenie niezbędne do uzyskania certyfikatu skippera).

seszele18.04.13.K (180)

Podczas rejsu proponujemy także szkolenia nurkowe SSI oraz Padi:

 • Kurs Open Water Diver SSI

 • Kurs Advanced Open Water Diver SSI

 • Dowolne specjalizacje SSI


Rejs i szkolenia poprowadzi

Krzysztof Buczek

Aktywny trener międzynarodowej organizacji żeglarskiej ISSA.
Na co dzień prowadzi szkolenia skiperów, kapitanów i instruktorów żeglarstwa,
a także kursy motorowodne na wszystkie stopnie.
Doświadczony skiper morski.
Autor programu bezpieczeństwa na morzu – Rescue Skiper.
Instruktor nurkowania międzynarodowych organizacji PADI i SSI.

Uprawnienia:

Trainer TT00568
International Sailing School Association
Rescue Skipper Trainer
Sea Sailing Instructor N*00367
Inland Sailing Instructor N*00399
Power Yacht Instructor N*PT00502
Diving Instructor SSI Dive Pro:69643
React Right Instructor: First Aid,O2,AED Training
Diving Instructor PADI # 624566
PADI IDC Staff Instructor
PADI Emergency First Response Instructor
DAN Oxygen Instructor # 236542
Sailing Diving Planet SSI DIVE CENTER:739062

Kontakt:

Krzysztof Buczek

Mobile: +48 602 347 852

email: biuro@nurkowaniepodzaglami.com

www: nurkowaniepodzaglami.com